FAQ

Co to jest trening EMS?

EMS oznacza elektro (lub elektryczną) stymulację mięśni. EMS jest wysoce efektywną formą treningu. Wykorzystuje prądy elektryczne o niskiej i średniej częstotliwości, aby znacznie zwiększyć naturalne skurcze mięśni

Jak wygląda taki trening?

Pierwszy trening składa z przyzwyczajenia klienta do impulsu, który będzie stymulował jego mięśnie oraz części głównej, w której prezentowane są ćwiczenia.

Sam trening składa się z kilku prostych ćwiczeń głównie statycznych (w niektórych programach ćwiczenia mogą być też dynamiczne)

Podczas wykonywania ćwiczeń maszyna przez impuls elektryczny będzie stymulowała mięśnie klienta. Cały trening trwa 20 min (( pierwszy jest krótszy) i powinien być wykonywany 1x w tygodniu.

Dla kogo jest taki trening?

Trening ems trwa zaledwie 20 minut i jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą poświęcić kilku godzin na aktywność fizyczną w ciągu tygodnia. Skierowany jest zarówno dla amatorów jak osób zaawansowanych, które chcą wprowadzić na wyższy poziom swoją aktywność fizyczną.

Przeznaczony jest dla ludzi, którzy wracają do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie np.np: ciąża czy kontuzja.

Czy to jest bezpieczne?

Tak, Nasi trenerzy biorą udział w regularnych szkoleniach, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje. Każdy trening jest wykonywany 1 na 1 z trenerem, który dba o bezpieczeństwo klienta

Treningi przeprowadzamy na sprzęcie Micha Bodytec światowego lidera w dziedzinie treningu EMS. Urządzenie to jako jedyne na świecie posiada certyfikat dla wyrobów medycznych oraz normę bezpieczeństwa DIN 33961-5

Współpraca rozpoczyna się konsultacją, na której poruszane są kwestie dotyczące obecnego stanu zdrowia oraz ustalenie indywidualnych celów treningowych.

 

Jak się przygotować?

Do treningu EMS należy przygotować się podobnie jak do innych aktywności fizycznych.Nie zaleca się trenowania na czczo. Na 2- 1.5h przed treningiem powinno się zjeść pełnowartościowy posiłek składający się z węglowodanów białek i tłuszczy.

Jakie są zalecenia potreningowe?

Uzupełnienie płynów W trakcie treningu EMS organizm wytwarza dużo ciepła, co z kolei prowadzi do szybszej utraty płynów. Wskazane jest więc, aby po treningu pić dużo wody, aby uzupełnić wodę i elektrolity.

Odpoczynek – po treningu EMS ważne jest, aby dać swoim mięśniom czas na regenerację i odpoczynek. Nie należy ćwiczyć w dniu treningu EMS, ponieważ mięśnie potrzebują czasu, aby się zregenerować.

W jakim stroju wykonuje się taki trening?

Specjalną bieliznę do treningu, na którą ubierana jest jest kamizelka klient wypożycza lub dostaje do karnetu. W zależności od preferencji trening można wykonywać w skarpetkach lub obuwiu sportowym

Ile to kosztuje?

Konsultacja + pierwszy trening……………………………………………………………………………………. 180 zł

KARNETY:
3-miesięczny (12 wejść)………………………………………………………. 1920 zł całość (jedno wejście 160 zł)
6- miesięczny (24 wejścia)…………………………………………………. 3600 zł całość (jedno wejście 150 zł)
12-miesięczny (48 wejść)……………………………………………………6720 zł całość (jedno wejście 140 zł)

Masz pytania?

Zadzwoń